thumb image

Kwiaty na łące

Kod produktu: 070011
Cel gry:

Sprawne trafianie do celu. Doskonalenie umiejętności dodawania pełnych dziesiątek w zakresie 100 i większym.

Przygotowanie do gry:

Planszę do gry należy rozłożyć i przymocować do podłoża za pomocą szpilek. Jeżeli chcemy mieć pewność, że w sali (na tworzywie czy parkiecie) plansza nie zmieni swojego położenia jej rogi można przyczepić do powierzchni za pomocą jasnej taśmy pakowej. Następnie wspólnie z uczestnikami gry zapoznajemy się z obrazkami na planszy i ich znaczeniem:

Przebieg gry:
  • Kwiaty – liczba na kwiatku pokazuje ile punktów zdobywa grupa, jeżeli woreczek upadnie na dany kwiat – są to pełne dziesiątki.
  • Liście kwiatów – trafienie na to pole oznacza stratę kolejki. Gracz z drużyny przeciwnej rzuca dwa razy pod rząd.
  • Chmurki – szczęśliwe pola – można wykonać dodatkowy rzut woreczkiem.

Grę rozpoczyna osoba, która w rzucie próbnym trafi woreczkiem w największą liczbę na planszy. Pierwszy z uczestników, rzuca woreczkiem na planszę. Sprawdzamy, na które pole upadł i postępujemy zgodnie z opisem w przygotowaniu do gry. Jeśli woreczek upadł poza planszą lub na pola pomiędzy obrazkami, gracz przekazuje go następnemu w kolejce, z drużyny przeciwnej. Jeżeli rozgrywa grę sam, ma do dyspozycji 10 rzutów, podczas których sumuje zdobyte przez siebie punkty.

Zakończenie gry:

Gra kończy się kiedy osoba (drużyna) zdobędzie jako pierwsza ponad 100 punktów lub np. po oddaniu 10 rzutów woreczkiem na planszę. Po podliczeniu osiągniętych rezultatów, ogłaszamy zwycięzcę.